Drukāt

Jauna grāmata "Pasaule mikrobu acīm"

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Ir paveikts liels darbs! 2021. gada vasarā klajā ir nākusi infektologa, medicīnas zinātņu doktora Raimonda Sīmaņa populārzinātniskā grāmata latviešu valodā „Pasaule mikrobu acīm” un šīs grāmatas tulkojums angļu valodā “LIFE THROUGH THE EYES OF A MICROBE”. Tā ir unikāla iespēja plašākai sabiedrībai iepazīt mikrobu pasaules noslēpumus. Grāmatas autors dāsni dalās ar savām dzīves laikā uzkrātajām zināšanām par plašo un tik nozīmīgo mums katram mikrobu pasauli. Raimonds Sīmanis ir viens no tiem Latvijas jaunajiem ārstiem, kas savas profesionālās darbības sākumposmā varēja saņemt tautiešu atbalstu Austrālijā. Tāpat arī tagad, grāmatas izdošanas laikā, šis atbalsts nav zudis.

Latvijā grāmata ir jau guvusi labas atsauksmes. Žurnāls IR publicējis plašu interviju ar Raimondu Sīmani „Vai dzirdi savu veselību?”. Šobrīd grāmata jau ir saņēmusi pirmo starptautisko atzinību vairāk nekā trīs kategorijās – Number One New Release in Microbiology Science, Microbiology un Molecular Biology: 

Savu vērtējumu sniedz LĀZA valdes loceklis prof. Andis Graudiņš (Austrālija).  

Man bija iespēja grāmatu izlasīt, un varu teikt, ka vienkāršā netehniskā valodā tiek aprakstīta mikrobu dzīves vēsture (gan baktērijas, gan vīrusi un citi) no paša pasaules sākuma līdz tagadnes. Grāmatā parādīts, kā mikrobi palīdz un traucē cilvēka organismu slimību gadījumos, kā piemērs izmantots gadījums, kad cilvēks slimoja ar Covid, ārstējās reanimācijas nodaļā, un kā viņa organisms uztur sarunas ar ķermeņa mikrobiem. Uzskatu, ka šo grāmatu ir vērts izlasīt ikvienam, lai kaut mazliet vairāk saprastu mikrobu pasauli.

AMAZON grāmata “LIFE THROUGH THE EYES OF A MICROBE” ir šeit:

https://www.amazon.com/LIFE-THROUGH-EYES-MICROBE-Microbes-ebook/dp/B09BG2MR3N/