Drukāt

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendija

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Fonda vēsture

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds radies, godinot ārsta Ilmāra Lazovska (1931–2003) piemiņu. Fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja ārsts Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī tā vadītājs. LĀZA regulāri vāc ziedojumus fonda sekmīgai darbībai. 2005. gadā tika pasniegtas pirmās Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas, kuras saņēma pieci Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti. Fondu finansiāli ir atbalstījis arī Ojāra Veides Fonds.

Fonda mērķis

Fonda mērķis ir atbalstīt vecāko kursu medicīnas studentu centienus apgūt ārsta profesiju un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā. Stipendijas tiek piešķirtas Latvijā studējošiem vecāko kursu medicīnas studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās, plašs interešu loks, bet kas arī savu turpmāko dzīvi ir nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā, stiprinot un uzlabojot medicīnisko aprūpi valstī. Stipendija 500 - 1000 USD apjomā tiek piešķirta 3- 5 pretendentiem katru gadu. Kopš 2016. gada tiek piešķirtas arī  veicināšanas stipendijas no 250 - 500 EUR. Pieteikumus izvērtē un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska  Medicīnas fonda stipendiju komisija.

Prasības pretendentam

1. Labas sekmes mācībās
2. Nevainojamas latviešu valodas zināšanas un vēlme darboties Latvijas medicīnas labā (pretendenta tautībai nav nozīmes)
3. Līdzekļu trūkums mācībām
4. Stipendijas saņēmējs iesniedz rakstu LĀZA Apkārtrakstam (4000 zīmes) par to, kas par stipendiju paveikts

5. Iepriekšējo gadu stipendiāts (pilnās stipendijas)  nevar pretendēt uz Stipendiju.

 

Līdz 31.03. 2021. Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti var iesniegt pieteikumu Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai. Atlases otrā kārta notiks aprīļa otrajā nedēļā.

Iesniedzamie dokumenti 

  1. Pieteikums (Pieteikums Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai ), finansu nepieciešamības pamatojums obligāti nepieciešams.
  2. Curriculum vitae
  3. Universitātes sekmju izraksta kopija par diviem pēdējiem semestriem
  4. Divu pasniedzēju ieteikuma vēstules
  5. Apliecinājums, kādas stipendijas pretendents jau saņem 2020. un 21. gadā. 

Lai pieteiktos stipendiju konkursam, pretendentiem ir jānosūta pieteikuma e-pasts uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojot visus dokumentus (faila nosaukumā norādot savu uzvārdu un doc. saturu), tēmā norādot Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendija.

Atlases process  

Stipendiātu atlase notiek divās kārtās:

  1. Pirmajā kārtā – rakstisko pieteikumu izvērtēšana.
  2. Otrajā kārtā – klātienes intervija notika, kad valstī nebūs ārkārtas situācijas. Ziņosim individuāli katram pretendentam.

Pieteikumus izvērtēja un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska  Medicīnas fonda stipendiju komisija.