Drukāt

Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendijas

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Iespēja pieteikties LMF stipendijām 2023/2024

1. Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendija rezidentiem un jaunajiem ārstiem līdz 15. maijam

Latvijas Medicīnas Fonds aicina pieteikties stipendijām, kas paredzētas rezidentu un jauno ārstu profesionālajai pilnveidei un izglītības atbalstam. 

Stipendiju mērķis

Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendijas mērķis ir palīdzēt Latvijas rezidentiem un jauniem ārstiem, kas strādā pirmos piecus gadus pēc augstskolas vai rezidentūras beigšanas, papildināt zināšanas dažādās ārzemju augstskolās un zinātniskās laboratorijās. Stipendija ir plānota studiju ceļojumiem uz Eiropas vai citām valstīm 1- 6 mēnešu garumā, lai piedalītos slimnīcu, medicīnas centru un universitāšu klīniskajā un/vai pētniecības darbā un studijās. Stipendija domāta tiem ārstiem, kas vēlas apgūt jaunas, līdz šim Latvijā nepielietotas vai mazpielietotas ārstēšanas metodes, Latvijai trūkstošas un pašreiz aktuālas specialitātes, lai tās turpmāk izmantotu Latvijas pacientu ārstēšanā un kolēģu apmācībā.

Prasības pretendentam

 1. Pretendentam ir jāpiedalās klīniskajā un/vai pētnieciskajā darbā.
 2. Kritēriji pretendenta izvērtēšanai ir: motivācijas pamatotība, iepriekšējie sasniegumi medicīnas un pētniecības jomā, mācību pieredze ārzemēs un izvēlētā studiju virziena spēja palīdzēt Latvijas medicīnai attīstīties un sasniegt augstus starptautiskus standartus.
 3. Priekšroka ir ārstiem, kuri jau strādā Latvijā vai kuriem būs nodrošināta darba vieta Latvijā.
 4. Stipendijas saņēmējs pēc apmācības apņemas vismaz 3 gadus strādāt Latvijas veselības aprūpes sistēmā.
 5. Pretendents slēdz vienošanos ar Latvijas Medicīnas Fondu par līdzekļu saņemšanas un izlietošanas kārtību.
 6. Pēc apmācību beigām (un apmācību posmos, ja mācību laiks ir vairāk par 3 mēnešiem) stipendiāts sniedz rakstisku finanšu izlietojuma un mācību satura atskaiti.

Iesniedzamie dokumenti

 1. Pieteikums ar stipendijas mērķa aprakstu un motivāciju.
 2. Curriculum vitae
 3. Oficiāls uzaicinājums no kādas ārzemju apmācību iestādes papildināt zināšanas ārpus Latvijas
 4. Ieteikuma vēstule no darba vietas (strādājošiem), profesionālās asociācijas un/vai augstskolas.
 5. Nepieciešamā finansējuma pamatojuma atšifrējums.
 6. Stipendijas izmantošanas laiks – 24 mēneši no līguma parakstīšanas datuma.

Pieteikumus lūdzu sūtīt Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un cc Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ar tēmas norādi “LMF stipendija ārstiem ”.Tiks atbalstīti 2-3 pretendenti. Studiju ceļojuma stipendijas paredzētas līdz 6000 USD

 Papildus informāciju var rast pie prof. Daiņa Krieviņa.  

Atlases process

Stipendiātu atlase notiek divās kārtās:

 1. Pirmajā kārtā – rakstisko pieteikumu izvērtēšana.
 2. Otrajā kārtā – klātienes intervija. Par intervijas laiku un vietu pretendents tiks telefoniski informēts.

2. Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendija Latvijas studentiem līdz 15. maijam

Latvijas Medicīnas Fonds aicina pieteikties Zariņu medicīnas studenta studiju ceļojuma stipendijām, kas paredzētas medicīnas studentu izglītības atbalstam.

Stipendiju mērķis
Zariņu medicīnas studenta studiju ceļojuma stipendijas mērķis ir palīdzēt Latvijas medicīnas studentiem papildināt zināšanas dažādās ārzemju augstskolās un zinātniskās laboratorijās. Stipendija ir plānota studiju ceļojumiem uz Eiropas vai citām valstīm 1- 2 mēnešu garumā, lai piedalītos slimnīcu, medicīnas centru un universitāšu klīniskajā un/vai pētniecības darbā un studijās.

Prasības pretendentam

 1. Ir jābūt medicīnas studentam, kas studē 5. vai 6. kursā.
 2. Kritēriji pretendenta izvērtēšanai ir: motivācijas pamatotība, iepriekšējie sasniegumi medicīnas un pētniecības jomā, mācību pieredze ārzemēs un izvēlētā studiju virziena spēja palīdzēt Latvijas medicīnai attīstīties un sasniegt augstus starptautiskus standartus.
 3. Pretendents slēdz vienošanos ar Latvijas Medicīnas Fondu par līdzekļu saņemšanas un izlietošanas kārtību.
 4. Pēc apmācību beigām stipendiāts sniedz rakstisku finanšu izlietojuma un mācību satura atskaiti.

Iesniedzamie dokumenti

 1. Pieteikums ar stipendijas mērķa aprakstu un motivāciju.
 2. Curriculum vitae
 3. Oficiāls uzaicinājums no kādas ārzemju apmācību iestādes papildināt zināšanas ārpus Latvijas.
 4. Nepieciešamā finansējuma pamatojuma atšifrējums.
 5. Stipendijas izmantošanas laiks – 12 mēneši no līguma parakstīšanas datuma.

Pieteikumus lūdzu sūtīt Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un cc Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ar tēmas norādi “LMF stipendija studentiem ”.Tiks atbalstīti 2-3 pretendenti. Studiju ceļojuma stipendijas paredzētas līdz 3000 USD

Papildus informāciju var rast pie prof. Daiņa Krieviņa.

 Atlases process

Stipendiātu atlase notiek divās kārtās:

 1. Pirmajā kārtā – rakstisko pieteikumu izvērtēšana.
 2. Otrajā kārtā – klātienes intervija. Par intervijas laiku un vietu pretendents tiks telefoniski informēts.

 3. Rietumu latviešu studentiem ir iespēja pieteikties LMF Studentu stipendijai  līdz 15. martam, ja prakses laiks ir atbilstošā gada vasara. 

Kopš 2016. gada vasaras Latvijas Medicīnas Fonds (LMF) ir izveidojis jaunu stipendiju Studentu Stipendija,lai dotu iespēju jauniešiem, kas dzīvo un mācās ārpus Latvijas universitātēs, koledžās vai medicīnas skolās, iespēju gūt praktisku pieredzi Latvijā P.Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā vai kādā citā ārstniecības iestādē un papildinātu zināšanas un praktiskās iemaņas medicīnā. Stipendiāts piedalīsies klīniskajā darbā, viņam būs iespēja palīdzēt pētniecības darbā un publikāciju sagatavošanā.

Stipendijai var pieteikties ārpus Latvijas dzīvojoši latviešu jaunieši ar interesi studēt medicīnu, kas runā un raksta latviski. Prakses laiks ir vismaz 8 nedēļas vasarā.

Stipendija ir $ 2500. Prakses sākumā tiks izmaksāti $1500, bet $1000 - pēc prakses pabeigšanas, atskaites un apraksta iesniegšanas LMF.

Pretendentam jāiesniedz:

 • 1 lpp garu aprakstu par savu kvalifikāciju un savu interesi iegūt pieredzi veselības aprūpes vai medicīnas zinātnes jomā, norādot ārstniecības iestādi, kura būs prakses vieta,
 • CV un 2 rekomendācijas vēstules.
 • fotogrāfija

Rezultāts tiks paziņots divu nedēļu laikā.

Stipendiju vēsture

Latvijas Medicīnas Fonds (LMF) ir dibināts 1990. gadā kā privāta bezpeļņas organizācija ar mērķi atbalstīt veselības aprūpi Latvijā. Fonds ir saistīts ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienību. Zariņu medicīnas studiju stipendijas Latvijas ārstiem tika izveidotas 2003. gadā. Idejas ierosinātājs bija mecenāts Normans Naits (ASV), kurš ziedoja Latvijas Medicīnas Fondam ar mērķi atzīmēt un novērtēt latviešu ārstu no ASV – brāļu Bertrama Zariņa (Hārvarda Universitātes ortopēdijas profesors) un Kristapa Zariņa (Stenforda Universitātes ķirurģijas profesors) ieguldījumu Latvijas medicīnas attīstībā. 

Plašāka informācija par Latvijas Medicīnas Fondu http://latvianmedicalfoundation.org/