Drukāt

Par ko balsosim

Autors Jānis. J. Dimants, LĀZA valdes loceklis.

 Jānis J. DimantsLai  saglabātu savu latvisko identitāti un piederības  sajūtu, ko nevaram noliegt vai  vienkārši atmest, ir jāpiedalās vēlēšanās un jābalso, tā apliecinot un stiprinot savu pārliecību par Latvijas  valsti, tās  spožāku nākotni.  Kā Latvijas  pilsoņi būsim atbildīgi par  to, jo mums ir dota vienreizēja izdevība to darīt un veikt tagad. Nepalaidīsim to garām. Jā, būs  arī tādi tautieši, kuŗi mēģinās  noliegt  sevi uzdodoties par ko citu, lai gan labi  zina un  apzinās, kas  viņi īsti ir. Būs  visādi citi aizbildinājumi un gudras  un ne  tik gudras  atrunāšanās nebalsot.  Neiespaidosimies no   “bezmaksas  solījumiem”, balsosim par latviski nacionālām spēcīgām  partijām, kur nav pagātnes  rēgu, bet par  jaunām sejām ar rīcības  skatījumu uz nākotni. Izvēlēsimies  partijas kuŗām  varētu  būt iespēja tikt ievēlētām  Saeimā, un ne tikai, bet  tas celtu deputātu skaitu ceļā uz stipru un stabilu valdību. Piemēram - jāatbalsta Jaunā Vienotība, Nacionālā Apvienība un citas pozitīvi  radošas latviskās partijas.  To visu mēs  varam, jo gribam.

 

   “Politisko partiju aptaujās (reitingos) diasporas (ārzemju) vēlētāju nodomi netiek atspoguļoti vispārīgi ”saka Elīna Pinto, Eiropas Latviešu Apvienības (ELA) vice-priekšsēde. Tāpat, tiek teikts, ka “mēs īpaši nebraucām uz ārzemēm pie tautiešiem”. Personīgais kontakts ir vissvarīgākais - tieša uzrunāšana acīs   skatoties, roku paspiežot un uzsitot uz pleca. Tā  visa  trūkst.  Arī neesam uzrunāti caur ārzemju latviešu presi – LAIKU, LATVIJA AMERIKĀ, BRĪVĀ LATVIJA, AUSTRĀLIJAS  LATVIETIS, LATVIETIS, PBLA  ZIŅAS, lai gan esmu šo izdevību  norādījis rakstiski  vairākas  reizes šajās dienās.  Tas  viss norāda uz  zināmu un apzināti  nepārdomātu rīcības  trūkumu taisni tagad. Un tādēļ, mēs ārzemēs  dzīvojošie  LR  pilsoņi, jūtamies ignorēti un aizmirsti pat.

Jāmaina attieksme pret ārzemēs dzīvojošiem tautiešiem.  Mēs apzināmies savu pienākumu piedalīties vēlēšanās un tā apstiprinām savu pārliecību un piederību. To mums  neviens nevarētu pārmest gan, ka tāda varētu  trūkt.

“Ārvalstīs dzīvojošo Latvijas vēlētāja politiskas simpātijas neparādās sabiedrības domas aptaujas, jo to veikšana būtu ļoti dārga” saka Ģirts Vikmanis  LA. Galvenais  ir  tas, ka nekas nav pat mēģināts darīt. Tāpat prese izskan – “ Diaspora vēlēšanās līdz  šim piedalījās  kūtri, galvenokārt, minimālās  partiju  komunikācijas dēļ ar šo sabiedrības  daļu”.

   Tagad iesaistīsimies politiskā procesā,  tā ņemot aktīvu dalību pie Latvijas tēla spodrināšanas , stiprināšanas un atbalstīšanas. 

   Un tagad, visi dosimies balsot š.g. 6. oktobrī savos tuvākajos vēlēšanu iecirkņos. Ārzemēs dzīvojošie balsotāji ir ieskaitīti Rīgas vēlēšanu iecirknī. Latvijas  pase ir nepieciešama, kuŗas  termiņš nav notecējis. Sekosim līdzi presē un citos saziņu un informāciju sniedzošos veidos par vēlēšanām. Būsim informēti un zinoši.

 Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Mineapolē, Minesotā  ASV

Jaunās Vienotības kandidāts uz 13. Saeimu kā deputāts