Drukāt

Aicina studēt māszinības Latvijas Universitātē

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

LU piedāvā iespēju studēt māszinības arī tiem jauniešiem, kas šobrīd dzīvo ārpus Latvijas. Plašāk LU sagatavotajā rakstā. Jautājumu gadījumā lūdzu sazināties ar Madaru Mariju Osi

Jaunajā mācību gadā “Māszinību” studijām Latvijā būtiski kāpināts valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits, nodrošinot iespēju lielākam studentu skaitam apgūt māsas profesiju. Latvijas Universitāte aicina bakalaura līmeņa studijām pieteikties vienotajā uzņemšanā, kas noritēs no 14. līdz 24. jūlijam.

Māsu skaits OECD valstīs vidēji uz 1000 iedzīvotājiem ir 8,8, kamēr Latvijā 4,4. 2022. gadā darbspējas vecumā bija 8096 praktizējošo māsu, kas ir par pusi mazāk kā Eiropas Savienības valstīs vidēji, pie tam 25% māsu ir pirmspensijas un pensijas vecumā. Lai ilgtermiņā pietuvotos OECD valstu vidējam rādītājam, jāpanāk straujāka māsu ienākšana veselības darba tirgū. Tas, savukārt veicinās veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošanos -  aprūpe kļūs pieejamāka, uz pacientu orientētāka, savlaicīgāka un kvalitatīvāka.

 2023./2024. akadēmiskajā studiju gadā LU Medicīnas fakultāte gatava māszinību studijās par valsts budžeta līdzekļiem uzņemt 400 vidusskolu absolventu. Papildu vietas paredzētas arī medicīnas koledžu absolventiem, kas mācības bakalaura grāda ieguvei LU varēs turpināt vēlākos studiju posmos, t.i., pēc 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības un kvalifikācijas ”Māsa” ieguves.

 

Par studiju programmu:

Māszinības, profesionālā bakalaura studiju programma

 Iegūstamais grāds: profesionālā bakalaura grāds veselības aprūpē. Kvalifikācija: vispārējās aprūpes māsa.

Studiju ilgums: 4 gadi, pilna laika klātiene

Budžeta vietu skaits: 400

 Uzņemšanas nosacījumi: Vidējā izglītība

Konkursa kritēriji personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību Latvijā sākot no 2004. gada:

CE latviešu valodā*

CE angļu valodā vai CE franču valodā, vai CE vācu valodā*

CE matemātikā*

Visu personas nokārtoto CE vidējais vērtējums*

 *LU netiek noteikta prasība pēc noteikta līmeņa CE uzņemšanai, bet ir jāņem vērā, ka CE rezultātu savstarpējas salīdzināmības nodrošināšanai piemēro šādus koeficientus:


- optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem tiek piemērots koeficients 0,75, pielīdzinot augstākā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem;

- vispārīgā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem tiek piemērots koeficients 0,50, pielīdzinot augstākā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem;
centralizēto eksāmenu rezultāti, kas iegūti līdz 2022. gadam, tiek pielīdzināti optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem un tiem tiek piemērots koeficients 0,75, pielīdzinot augstākā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem.

Personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību līdz 2008. gadam, centralizētais eksāmens matemātikā var tikt aizstāts ar vidējās izglītības dokumenta gada atzīmi matemātikā (vai vidējo atzīmi algebrā un ģeometrijā).

 Konkursa kritēriji personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību līdz 2004. gadam (neieskaitot), kā arī personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību ārvalstīs un personām, kuras ir atbrīvotas no CE kārtošanas:

Gada vidējā atzīme latviešu valodā un literatūrā

Gada atzīme angļu valodā vai franču valodā, vai vācu valodā

Gada vidējā atzīme obligātajos mācību priekšmetos

Papildu informācija par studiju uzsākšanu, ja vidējā izglītība iegūta ārvalstīs

Pieteikšanās periods:

1. Elektroniskā pieteikšanās un pieteikuma apstiprināšana (Latvijas vidusskolu absolventiem no 2019. gada)

Pieteikšanās un pieteikuma apstiprināšana no 14. jūlija līdz 24. jūlijam plkst. 16.00 Latvijas valsts portālā www.latvija.lv

 2. Elektroniskā pieteikšanās un pieteikuma apstiprināšana klātienē. Pieteikšanās no 14. jūlija līdz 24. jūlijam plkst. 16.00 Latvijas valsts portālā www.latvija.lv. Apstiprināšana klātienē no 18. jūlija līdz 24. jūlijam jebkurā no augstskolu uzņemšanas punktiem.

3. Pieteikšanās un pieteikuma apstiprināšana klātienē. Pieteikšanās un pieteikuma apstiprināšana klātienē no 18. jūlija līdz 24. jūlijam jebkurā no augstskolu uzņemšanas punktiem.

 Informāciju sagatavoja:

Madara Marija Ose, Mārketinga  speciāliste

LU Medicīnas fakultāte

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tālrunis: 67033813