Drukāt

LĀZA seminārs bērnu un pusaudžu psihoterapijā

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

LĀZA aicina uz virtuālu semināru bērnu un pusaudžu psihoterapijai veltītajā ciklā 2. decembrī no 16-18.00. pēc Latvijas laika

Tēma: "Ēšanas traucējumi bērniem un pusaudžiem - to agrīna atpazīšana".

Mērķauditorija - pediatri, ģimenes ārsti, endokrinologi, ginekologi, psihiatri, psihologi u.c. interesenti. 

 No 16.00-17.00 – bērnu psihiatre Karīna Beinerte (AK) - ievadteksts par ēšanas traucējumiem un semināra tēmas izvēles pamatojums; endokrinoloģe prof. Daina Dreimane (ASV) – klīniskie gadījumi endokrinologa praksē; pediatre Zaiga Alksne-Phillips (ASV) – pieredze ēšanas traucējumu atpazīšanā ģimenes ārsta praksē; psihoterapeite Ilze Mežraupe (Latvija) – situācija Latvijā, komunikācija starp problēmas risināšanā iesaistītajiem.  

Semināru vada psihoterapeits Kaspars Tūters (Kanāda). Semināra pastāvīgie dalībnieki arī Dagnija Tanne (Kanāda), Inta Zīle (Latvija). 

No 17.00-18.00 - diskusija, jautājumi. Jautājumus var uzdot arī pirms semināra, rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Reģistrācija LĀB informatīvajā sistēmā līdz 30.11. Pieeja: https://ej.uz/LAZAseminars 

Semināra plānā var būt nelielas izmaiņas.

 Ēšanas traucējumu spektrs ir ļoti plašs, bet kurš un kad tos pamana? Nereti pamana, bet nenovērtē ēšanas traucējumu iespējamās vēlīnās sekas. Kādu iespaidu tie atstāj uz bērna attīstību un veselību? Apstākļi, kas eskalē problēmu – pieredze šobrīd pasaulē, situācija Latvijā. Šis būs pirmais no semināriem par agrīnu ēšanas traucējumu atpazīšanu.