Drukāt

LĀZA stipendiāti - jūs esat mums svarīgi!

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

26. jūlijā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā svinīgi tika pasniegtas Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas Latvijas medicīnas augstskolu studentiem 5000 USD apjomā. Jūs esat mums svarīgi – teica Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Egita Pole, sveicot astoņus topošos un jaunos ārstus, un mudināja neaizmirst tās laba ārsta pamatgudrības, ko savulaik mācīja profesors Ilmārs Lazovskis – runāt ar pacientu, dzirdēt viņu un vienmēr palīdzēt ar savu padomu. 

Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Eva Strīķe saviem studentiem novēlēja nezaudēt to degsmi, kas šobrīd ir viņu acīs, un atcerēties, ka stipendiāti izvēlējušies profesiju, kurā mīlestības pret darbu nekad nevar būt par daudz. Stipendijas pasniedza LĀZA valdes loceklis un fonda vadītājs Ēriks A. Niedrītis no ASV. Viņš izteica cerību, ka Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fondam būs iespējams atbalstīt studentus arī nākamgad, kad LĀZA atzīmēs 70 gadu pastāvēšanas gadskārtu. Edīte Lazovska silti sveica visus stipendiātus, bet sava dzīvesbiedra Ilmāra Lazovska mūža lielo veikumu - grāmatu „Klīniskie simptomi un sindromi” - dāvāja Robertam Rumbam, kas par savu nākotnes ceļu izvēlējies ķirurģiju. Ikviens stipendiāts un arī Fonda vadītājs saņēma dāvanā grāmatu par izcilo latviešu gastroenterologu, profesora Ilmāra Lazovska kolēģi, Nikolaju Skuju.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas 1000 USD apjomā šogad ieguvuši četri medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti - Helēna Dauvarte (RSU), Adele Grasmane (RSU), Roberts Rumba (RSU) un Rūdolfs Vilde (RSU). Veicināšanas stipendijas (250 USD) saņems Arnita Baklašova (LU), Marija Litviņenko (RSU), Lauma Putniņa (RSU) un Rita Turkina (LU).

Jau divpadsmito gadu, godinot ārsta Ilmāra Lazovska (1931–2003) piemiņu, LĀZA piešķir stipendijas vecāko kursu medicīnas studentiem, lai atbalstītu viņu centienus apgūt ārsta profesiju un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā.  Līdz šim stipendijas ir saņēmuši 47 Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti. Stipendijas tiek piešķirtas studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās, plašs interešu loks, bet kas arī savu turpmāko dzīvi ir nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā un kam ir līdzekļu trūkums mācībām.

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) ir dibināta 1947. gada decembrī Eslingenā (Vācijā) Tā vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību.

Fondu finansiāli atbalsta arī Ojāra Veides Stipendiju fonds, kas dibināts 1999. gadā Kanādā. Ojāra Veides fondu vada LĀZA valdes loceklis Kaspars Tūters (Toronto, Kanāda).

Papildus informācija par LĀZA www.lazariga.lv

Kamena Kaidaka, LĀZA biroja vadītāja Latvijā
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
+371 29121922

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda 2016.gada stipendiāti kopā ar fonda vadītāju, LĀZA valdes locekli Ēriku Niedrīti, ārsti Edīti Lazovsku un viņas mazmeitām Annu un Helēnu. Foto autors: Jānis Brencis