Drukāt

Atbalsta grupa KONS

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Medicīnas darbinieku atbalsta grupa “KONS” sniedz atbalstu ārzemēs dzīvojošiem medicīnā strādājošiem kolēģiem, kuri nonākuši garīgās un emocionālās grūtībās. Garīgās saslimšanas nav retums medicīnas darbinieku vidū. Patiesībā līdz pat 10-20% ārstu sasirgst ar depresiju kaut reizi savas karjeras laikā. Arī pašnāvību skaits ir augstāks nekā vidēji sabiedrībā. Mediķi var saskarties arī ar trauksmi, izdegšanas sindromu, kā arī alkohola un narkotiku atkarībām. Grūtības atpazīt šādas problēmas, aizspriedumi un bailes no nosodījuma mēdz radīt šķēršļus palīdzības meklēšanai.

Grupa “KONS” tika izveidota, lai atvieglotu grūtā situācijā nonākušo medicīnas darbinieku palīdzības meklējumus. Rakstot zemāk pieejamajā saziņas logā, varēsiet sazināties privāti un konfidenciāli* ar speciālistu no pašu vidus, dzimtajā valodā. Emocionālo atbalstu, palīdzību noorientēties situācijā un vispiemērotāko tālākās rīcības identificēšanu nodrošina “KONS” sastāvā esošie psihiatri un psihoterapeiti. Visi atbalsta sniedzēji darbojas brīvprātīgi.

Šī atbalsta grupa tika izveidota un nosaukums “KONS” dots jauna un talantīga kolēģa piemiņai. Tā darbojas no 2016. gada jūnija un to izveidoja ārzemēs dzīvojošie LĀZA biedri no psihiatrijas un psihoterapijas nozarēm – viņu vidū Dr. Kaspars Tūters, Dr. Vineta Juhņeviča, Dr. Roberts Klotiņš, Dr. Dace Sortland, Dr. Karīna Beinerte un Dr. Renāte Skadiņa.

* Personu neidentificējošs saturs var tikt pārrunāts “KONS” atbalsta grupas biedru starpā supervīzijas nolūkiem