Drukāt

LĀZA fondu stipendijas 2015.gadā

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

  

Pirmdien, 15. jūnijā, plkst. 15.00, atzīmējot Medicīnas darbinieku dienu, Latvijas Ārstu biedrībā tika pasniegtas Latviešu Ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) stipendijas labākajiem vecāko kursu medicīnas studentiem, lai atbalstītu viņu centienus iegūt ārsta diplomu un strādāt savā profesijā Latvijā. Šo stipendiju finansētājs ir Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds (dibināts ASV 2004. gadā) un Ojāra Veides stipendiju fonds (dibināts Kanādā 1999. gadā). 2005. gadā tika pasniegtas pirmās Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas, kuras saņēma pieci Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti (līdz šim stipendijas saņēmuši 36 studenti).
Par šāgada LĀZA stipendiātiem (trīs stipendijas, katra 1000 ASV dolāru) kļuvuši:
1) Eva Dručka – RSU Medicīnas fakultātes 5. gada studente;
2) Laura Riekstiņa-Zauska – RSU Medicīnas fakultātes 5. gada studente;
3) Dmitrija Rots – RSU Medicīnas fakultātes 3. gada students.
Stipendijas pasniedza LĀZA valdes loceklis ārsts Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī LĀZA fondu vadītājs. LĀZA, kas dibināta 1947. gada decembrī, apvieno latviešu izcelsmes mediķus ārpus Latvijas, regulāri vāc ziedojumus fonda sekmīgai darbībai.
Vienlaicīgi tika atvērta arī profesora Arņa Vīksnas nu jau trīsdesmitā grāmata medicīnas vēsturē „Ārstu zvaigznājs”, ko laiž klajā Medicīnas apgāds un kas būs dāvana visiem šāgada medicīnas studiju absolventiem Latvijas Universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē.

Informāciju sagatavoja Maija Pozemkovska, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.