Drukāt

Iznācis LĀZA Apkārtraksts Nr. 164 (2015. gada decembris)

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Lasiet jauno LĀZA Apkārtrakstu mūsu mājaslapas sadaļā Apkārtraksti vai pieprasiet drukātā veidā to LĀZA Informācijas centrā Rīgā Maijai Pozemkovskai (rakstot: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni +371 67396975).
 
Žurnālā, kas ir 32 lappušu biezs, lasiet plašus rakstus un interviju ar jauno LĀZA valdes priekšsēdi Dr. Uģi Gruntmani, kā arī LĀZA valdes locekļu īsbiogrāfijas. Latvijas Ārstu biedrības prezidents Dr. Pēteris Apinis informē lasītājus par nākamo Latvijas Ārstu kongresu, kas notiks 2017. gada rudenī. Savukārt divas jaunas Latvijas ārstes stāsta par gūto pieredzi, papildinot zināšanas ASV. Publicēti vairāki raksti medicīnas vēsturē – lasītāju iemīļotais profesors Arnis Vīksna šoreiz stāsta par pazudušo Rokfellera fonda stipendiātu Dr. F. Tēbeli un, atzīmējot grāmatas jubileju, par lauku ārstu K. Lībieti un viņa darbu. Lasiet arī par zobārstniecības pamatlicēju Latvijā prof. K. Baronu un zinātnieku R. Kupci, kas strādājis Gruzijā.

2015. gadā par Nobela prēmijas laureāti literatūrā kļuva baltkrievu rakstniece Svetlana Aleksijeviča, kuras darbi tulkoti arī latviski, tostarp viņas grāmata par Černobiļu, tāpēc lasiet Maijas Pozemkovskas ceļojuma piezīmes uz Černobiļu gandrīz 30 gadus pēc pasaulē lielākās kodolkatastrofas. Kā raksta Nobela prēmijas laureāte S. Aleksijeviča, mainījies viss, izņemot mūs.