Drukāt

Iespēja pieteikties LĀZA stipendijām 2020

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Prof. Ilmārs LazovskisLatviešu ārstu un zobārstu apvienība ( LĀZA) izsludina iespēju pieteikties ikgadējām stipendijām Latvijas ārstiem, zobārstiem un medicīnas studentiem.

! Līdz 31.03. Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti var iesniegt pieteikumu Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai. Stipendija tiks piešķirta jau piecpadsmito gadu.

Fonda mērķis ir atbalstīt medicīnas studentu centienus apgūt ārsta arodu un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā. Stipendijas tiek piešķirtas vecāko (4.-6.) kursu studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās, plašs interešu loks, bet kas arī savu turpmāko dzīvi ir nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā un kam ir līdzekļu trūkums mācībām. Skaidrs pamatojums, kāpēc stipendija vajadzīga, ir tas, ko komisija sagaida no pretendenta.

Pieteikumu jāsūta Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tēmā norādot Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendija. Otrās kārtas klātienes intervija notiks 17. aprīlī, sākot no 9.00 P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Pieteikumus izvērtēs un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju komisija.

Stipendijas svinīgi pasniegs  P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā vasarā, kad Rīgā būs arī LĀZA biedri un fonda dibinātājs Ēriks Niedrītis (ASV). Par stipendijas pielietojumu stipendiāts sniedz atskaites rakstu LĀZA Apkārtrakstam.

2019. gadā Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju 1000 USD saņēma četri medicīnas augstskolu studenti un četri studenti - veicināšanas stipendiju (500 USD).

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds radies, godinot ārsta Ilmāra Lazovska (1931–2003) piemiņu. Fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja ārsts, LĀZA valdes loceklis Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī tā vadītājs. LĀZA regulāri vāc ziedojumus fonda sekmīgai darbībai. 2005. gadā tika pasniegtas pirmās Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas, kuras saņēma pieci Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti. Fondu finansiāli atbalsta arī Ojāra Veides Fonds, LĀZA biedri un citi ziedotāji.

! Ojāra Veides fonda atbalsts Latvijas ārstiem 2020

Medicīnas students Ojārs Kārlis Veide (1922-1945)Līdz 15. septembrim Latvijas jaunie ārsti un zobārsti var pieteikties Ojāra Veides fonda stipendijai.

Nu jau divdesmit gadus Latviešu ārstu un zobārstu apvienība aicina Latvijas ārstus izmantot Ojāra Veides Fonda atbalstu. Ojāra Veides Fonda mērķis ir atbalstīt Latvijas ārstus, kas strādā veselības aprūpes laukā Latvijā, un kuriem ir izdevība un vēlēšanās papildināt profesionālās zināšanas kādā mācību iestādē ārzemēs. Stipendija paredzēta ceļa naudas, dzīvesvietas, maksas par mācībām, uztura izdevumu segšanai. Par savu iegūto pieredzi stipendiāti sniedz atskaiti Fondam un rakstu LĀZA Apkārtrakstam.

No 2019. gada mainīta pieteikšanās kārtība – līdz 15. septembrim fonda valde gaidīs elektroniski pieteikumus 2020/2021. gada stipendijām. Tomēr ir saglabāta iespēja izvērtēt ļoti nozīmīgu ārkārtas atbalsta iespēju, ja tam ir pamatota motivācija. LĀZA mājaslapā sadaļā Stipendijas var uzzināt, kādi ir vajadzīgie dokumenti, lai pieteiktos stipendijai. Pieteikumu jāsūta Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tēmā norādot Ojāra Veides fonda stipendija. Pieteikumus vērtēs fonda valde un aicinās uz atlases otro kārtu vai nu klātienes intervijā Rīgā, vai interneta vidē pēc 15. septembra. Katru gadu 4 -6 pretendentiem ir iespēja saņemt stipendiju $1000 līdz $2000 apmērā.

Ojāra Veides Fondu vada LĀZA valdes loceklis Kaspars Tūters. Fonda valdē ir LĀZA valdes loceklis Juris Lazovskis (Kanāda) un LĀZA biedre, zobārste Inese Flude (Kanāda).

Papildu informācija par prasībām pretendentiem ir www.lazariga.lv sadaļā Stipendijas, kā arī LĀZA Apkārtrakstā, kur publicēti stipendiātu pieredzes raksti par stipendijas izlietojumu.